آزمايشگاه سرمربی رونالدو رونالدو جام جهانی

آزمايشگاه: سرمربی رونالدو رونالدو جام جهانی کریستیانو جام جهانی سرمربی تیم رئال مادرید سرمربی تیم ملی فوتبال

گت بلاگز اخبار پزشکی اندازه‌گیری فشارخون با یک عینک!

تاکنون روش‌های متفاوتی جهت اندازه گیری فشارخون مورد آزمایش قرار گرفته‌اند، ولی در حال حاضر “بازو بند فشارسنج”(upper-arm cuff) به عنوان یک دستگاه استاندارد آشنا

اندازه‌گیری فشارخون با یک عینک!

اندازه گیری فشارخون با یک عینک!

عبارات مهم : دستگاه

تاکنون روش های متفاوتی جهت اندازه گیری فشارخون مورد آزمایش قرار گرفته اند، ولی در حال حاضر “بازو بند فشارسنج”(upper-arm cuff) به عنوان یک دستگاه استاندارد آشنا شده است و در بیمارستان ها و کلینیک ها مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدگجت، اکنون محققان “مایکروسافت” در حال توسعه یک عینک هستند که می تواند فشار خون افراد را با استفاده از سه حسگر نوری و سه شتاب سنج محوری اندازه گیری کند.

حسگرهای نوری، ضربان قلب افراد را از سه نقطه روی سر مورد بررسی قرار دهند و در همان لحظه شتاب سنج نیز حرکت سر افراد را شناسایی می کند. با تمایز بین تفاوت زمانی که پالس های ضربان قلب در سه نقطه روی سر افراد تشخیص داده می شود، عینک مذکور قادر به محاسبه “زمان گذر پالس ها” نیز هست. در نتیجه در انتها عینک مذکور با بررسی داده های جمع آوری شده است می تواند فشار خون دقیق افراد را اندازه گیری کند.

اندازه‌گیری فشارخون با یک عینک!

دستگاه یاد شده” Glabella” نام دارد و می توان هزاران بار در روز از این دستگاه استفاده نمود. یکی از توانایی های مهم این دستگاه این است که می تواند فعالیت ها، رژیم غذایی و سایر عواملی را که بر فشار خون فرد تاثیر می گذارد را نیز شناسایی کند. در حال حاضر مایکروسافت Glabella را بر روی چهار فرد آزمایش کرده است و آن افراد به طور مداوم از آن به مدت پنج روز استفاده کرده اند. در حال حاضر این دستگاه در مقایسه با یک بازوبند فشارسنج استاندارد، عملکرد بسیار خوبی داشته است.

واژه های کلیدی: دستگاه | فشارخون | استفاده | ضربان قلب | مایکروسافت | اخبار پزشکی

اندازه‌گیری فشارخون با یک عینک!

اندازه‌گیری فشارخون با یک عینک!

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs