آزمايشگاه سرمربی رونالدو رونالدو جام جهانی

آزمايشگاه: سرمربی رونالدو رونالدو جام جهانی کریستیانو جام جهانی سرمربی تیم رئال مادرید سرمربی تیم ملی فوتبال

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات اعتراض جباری به حمایت رسید! , گزارش برنامه نود

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته گفت‌وگوی مفصلی با شماره 8 سابق استقلال داشت و به بررسی بازی‌های لیگ پرداخت. 

اعتراض جباری به حمایت رسید! , گزارش برنامه نود

گزارش برنامه نود؛ اعتراض جباری به حمایت رسید!

عبارات مهم : ایران

عادل فردوسی پور در برنامه این هفته گفت وگوی مفصلی با شماره 8 سابق استقلال داشت و به بررسی بازی های لیگ پرداخت.

به گزارش ورزش سه، برنامه نود بامداد سه شنبه(هفدهم بهمن ماه) از ساعت 00:04 شروع شد که مسابقه های لیگ برتر در هفته بیست و دوم مورد بررسی قرار داده شد و علاوه بر آن در بخشی گفت وگویی با امیر قلعه نویی انجام گرفته بود و راجع به بیانات علی کریمی و انتقادش به فدراسیون و کمیته داوران آیتمی پخش شد؛ همراهی با حمید فرخ نژاد از پایتخت کشور عزیزمان ایران تا آبادان یکی از بخش های جالب این بود و همچنین مجتبی جباری در مصاحبه ای حضوری راجع به پرسشها مختلفی صحبت کرد که مشروح این اتفاقات را در زیر می خوانید:

نظرسنجی

اعتراض جباری به حمایت رسید! , گزارش برنامه نود

مخاطبان برنامه نود می توانند با ارسال یکی از گزینه های «بله» یا «خیر» پاسخ پرسش «آیا فدراسیون فوتبال جهت برطرف مسئله میزبانی نمایندگان کشور عزیزمان ایران از تیم های عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد مناسبی داشته است؟» را گزینش کنند.

آنچه در برنامه نود امشب (96/11/17) می بینید:

– فوتبال، سینما و شور برزیلی و یک روز تلخ در فوتبال آبادان.

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته گفت‌وگوی مفصلی با شماره 8 سابق استقلال داشت و به بررسی بازی‌های لیگ پرداخت. 

– تحلیل محافظه کاری شفر در برابر تیم های بزرگ.

– نجومی شدن فاصله پرسپولیس با رقبا و چسبیدن سپاهان به منطقه سقوط.

– گفت وگوی زنده با مجتبی جباری، بازیکن سابق استقلال.

* در نخستین آیتم گفت وگویی جالب با حمید فرخ نژاد، ستاره آبادانی سینمای کشور عزیزمان ایران قبل و حین پرواز از پایتخت کشور عزیزمان ایران به آبادان و حضورش در این شهر که جهت تماشای بازی نیمه نهایی جام حذفی بین صنعت نفت و استقلال به زادگاهش سفر کرد، انجام گرفته بود که در حین آن بخش هایی از فیلم ارتفاع پست و شب واقعه نیز همراه با موسیقی های گروه لیان و همچنین موزیک فیلم تیک آف پخش شد.

اعتراض جباری به حمایت رسید! , گزارش برنامه نود

* صنعت نفت آبادان 1 استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران 2

– کنفرانس مربیان

فراز کمالوند: در شرایط خیلی بدی گل را خوردیم که مثل آب یخ بود؛ در نیمه دوم صاحب توپ، میدان و موقعیت بودیم و در مجموع هم وقت گلزنی بیشتری از استقلال داشتیم؛ فرزند های تیم گفتند آن توپ در گل رفته است.

وینفرد شفر: روحیه و کار تیمی ما فوق العاده هست؛ مشکلی که در رابطه با بازیکن جوانمان وجود دارد را می دانیم و از همینجا رسیدن به فینال را به او تقدیم می کنیم.

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته گفت‌وگوی مفصلی با شماره 8 سابق استقلال داشت و به بررسی بازی‌های لیگ پرداخت. 

کارشناسی داوری صنعت نفت و استقلال با محمد فنایی

پیش از گل اول استقلال، اگر توپ به دست علی قربانی برخورد کرده بود، علاوه بر خطای هند، باید آفساید منتظری اعلام می شد ولی این صحنه اشتباه نبود و دروازه بان صنعت نفت در محاسباتش اشتباه کرد و توپ را برابر پای بازیکن استقلال انداخت که گل به ثمر رسید.

اعتراض جباری به حمایت رسید! , گزارش برنامه نود

در نیمه اول میلاد زکی پور با دست جاسم کرار را متوقف کرد و از پشت روی هافبک صنعت نفت مرتکب اشتباه شد که باید یک پنالتی به سود این تیم اعلام می شد.

مدافع صنعت نفت بی علت با آرنج و بدون توپ به صورت بهنام برزای زد که نیاز بود فغانی او را اخراج کند ولی چنین تصمیمی نگرفت.

منتظری قبل از عبور توپ از خط دروازه استقلال توپ را دفع کرد و گلی به ثمر نرسید.

مجید حسینی روی لوسیانو پریرا مرتکب اشتباه شد، ولی علی رغم تصمیم علیرضا فغانی باید کارت زرد(دوم) به مدافع استقلال داده می شد.

قلعه نویی: نیم فصل اول 8 نفره بودیم!

امیر قلعه نویی، سرمربی ذوب آهن که به عنوان برترین مربی دی ماه گزینش شده است بود، در گفت وگوی ضبط شده است با برنامه نود عنوان کرد: بنده به تنهایی گزینش نشدم و مدیر عامل، هیأت مدیره کلوب تا پایین ترین عضو تیم در این گزینش نقش داشته اند؛ شاید منِ امیر قلعه نویی کمترین نقش را در این اتفاق داشتم.

او ادامه داد: ذوب آهن در یک ماه اخیر شایستگی خود را نشان داد، نه امیر قلعه نویی؛ یک همدلی و احساس آرامش در تیم ما به وجود آمد که علت مهم موفقیت ها همین بود.

سرمربی ذوب آهن یادآور شد: در خیلی از بازی های نیم فصل اول 8 نفره بودیم ولی در دور برگشت همه تیم همدل شدیم؛ البته اعتقاد دارم این ذوب آهن با آن توانایی مد نظرم فاصله دارد و هنوز عقب هستیم؛ اگر در نیم فصل اول آن پرسشها را نداشتیم الان قطعا با پرسپولیس مسابقه می کردیم.

قلعه نویی تصریح کرد: هنگامی که کنار خط هستید، باید نقاط ضعف حریف را شناسایی کنید؛ البته شاید خیلی از تعویض ها را همکارانم بگویند و با همکاری هم کاری را انجام می دهیم؛ قلعه تایم نیست و یک مجموعه در کنار هم به موفقیت می رسند؛ هنگامی که به یک کاری اعتقاد داشته باشید، جهت آن وقت بگذارید و نیت هم پاک باشد قطعا خداوند کمک می کند.

او با بیان اینکه فوتبال مثل یک مبارزه هست، ابراز کرد: من از تیم ملی به تیم هجدهم جدول رفتم و آن را تحویل گرفتم ولی کارم را دوباره شروع کردم؛ باید مبارزه کنیم و جهت کارمان وقت بگذاریم.

حسینی: هدفم موثر بودن جهت تیم است

سید حسین حسینی، دروازه بان استقلال که به عنوان بازیکن دی ماه از نگاه نود گزینش شده است بود در گفت وگویی ضبط شده است اظهار کرد: این یک کار گروهی و تیمی بود که همه بازیکنان در آن نقش داشتند؛ تیم ما طوری بود که بنابر درخواست آقای شفر از جلوی زمین پرس می کرد که توانستیم به این عنوان برسیم.

او اضافه کرد: در تصویر تیمی سایپا نگاه کنید، می بینید تمام تیم جهت من بازی کردند و خودشان این کار را خواستند.

حسینی عنوان کرد: 100 درصد این کلین شیت های پی در پی کارم را سخت می کند و انتظارات را از من اوج می برد؛ تمریناتم را دو برابر کردم و به کلین شیت فکر نمی کنم و می خواهم جهت تیمم موثر باشم.

دروازه بان استقلال تصریح کرد: ماه اسفند مشکل در کنار مسابقه های آسیایی پیش رو داریم؛ امیدواریم آخر سال خوبی با هواداران داشته باشیم و در آخر فصل بتوانیم جام حذفی را تقدیم آنها کنیم.

جباری: در قراردادم سوء استفاده کردند

مجتبی جباری، کاپیتان سابق استقلال که مهمان این هفته برنامه نود بود در ابتدای صحبت های خود ضمن عرض تسلیت به خانواده زنده یاد احمدرضا شاکر و تقدیر از خانواده این مرحوم به علت اهدای اعضای بدن فرزندشان، همچنین از مسؤولان و مردم درخواست کرد بیماری سرطان را جدی بگیرند و پیشگیری های مورد نیاز را انجام دهند.

او در مورد بازگشتش به استقلال پیش از لیگ هفدهم عنوان کرد: مقطعی از این اتفاقات گذشته و مردم در جریان هستند؛ آقای منصوریان قبل از فصل با من تماسی گرفتند و گفتند می خواهیم در خدمت تیم استقلال باشی؛ من هم با توجه به اینکه می دانستم طرفداران زیادی است و دوست داشتم فضای پُر تماشاگر را مجددا تجربه کنم، قرارداد را بستم.

جباری اضافه کرد: خودم جهت نبودن حرف و حدیث ها، درخواست کردم آزمون پزشکی را انجام دهم ولی کلوب و آقای منصوریان خیلی عجله داشتند که به عنوان نمونه ما را رونمایی کنند؛ یک قراردادی در دفتر آقای توفیقی با ما بسته شد و بنده هیچ بحثی در قرارداد نداشتم چون علاقه مند به بازگشت بودم؛ اصلا در کل، قرارداد را نخواندم چون گفتند نظر سرمربی است و من هم بخاطر حضور آقای منصوریان هیچ حرفی نزدم.

او در خصوص ناراحتی دکتر نوروزی عنوان کرد: دکتر نوروزی ناراحت شده است بود که آیا بدون آزمون پزشکی قراردادم بسته شده است است و حواشی پیش آمد و این بخاطر ناهماهنگی کلوب بود؛ کاملا حق دکتر نوروزی بود و حق را به ایشان می دهم، ولی من گفتم بعد از قراردادم اگر مشکلی هست، اجازه بازی را نمی دهند.

کاپیتان سابق استقلال یادآور شد: در اردوی ارمنستان، سر میز غذا بازیکنان ناراضی بودند که در قراردادشان اشاره شده است در صورت عدم رضایت کلوب از عملکرد بازیکن، قرارداد فسخ می شود و این در قرارداد زیاد نفرات آمده بود؛ یک سری بازیکنان تمام مفاد قرارداد را خوانده و آن را از بین بردن کرده بودند ولی امثال من و مجید حسینی این کار را انجام ندادند که به همین علت با آقای منصوریان جلسه ای گذاشتم و قرار شد این بند را از قراردادم از بین بردن کنیم.

جباری تصریح کرد: هنگامی که قرارداد را دیدم، فهمیدم سوء استفاده شده است هست؛ مردها نمی دانستند طبق اساسنامه نباید یک سری پرسشها را در قرارداد وارد کنند.

او با اشاره به دعوتش به کلوب استقلال بعد از صحبت هایی که انجام داده بود، گفت: به من و مهدی رحمتی گفتند به دفتر کلوب برویم که بعد از رفتن، دیدیم کسی نیست؛ نمی دانستم چه اتفاقی افتاده ولی مهدی در جریان و ناراحت بود.

هافبک سابق استقلال یادآور شد: بازیکنان بدون آزمون پزشکی به اردوی ارمنستان رفتیم ولی بعد از آن این کار را کردیم؛ دکتر نوروزی خودشان ما را آزمون کردند و بعد از آن در لیگ بازی کردیم؛ علی رغم تمام کسانی که می گویند، بنده تاکید بر بدنسازی داشتم و شخصا این را انجام دادم؛ شخصا اعتقاد دارم ابتدا باید بدن بازیکن آماده باشد و بعد افکارش آماده شود؛ به همین علت تمرینات بدنسازی شخصی را با مولایی انجام می دادم و بعد با تیم همراه شدم.

جباری با اشاره به پرسشها فنی بازیکنان استقلال تاکید کرد: اعتقاد دارم بدنسازی نکردن استقلال در ارمنستان بزرگترین مسئله تیم بود؛ جلسه ای نیز داشتیم که زیاد بازیکنان می گفتند پارسال هم همین مسئله بود و امسال هم پژمان منتظری بخاطر این عنوان ناراحت بود؛ به همین علت خودم شخصا تمرین می کردم؛ یک مدتی به علت ورم زانو از تمرینات دور بودم ولی خیلی سریع برگشتم و کارم را ادامه دادم؛ بحثم این بود به تیم کمک کنم و در کنار تیم و همراه باشم.

او اطراف عدم اجازه جهت حضورش در تمرین استقلال اظهار کرد: آقای توفیقی پیامک دادند که فعلا به تمرین نرویم؛ فردای آن روز خبردار شدم آیا نباید همراه با مهدی رحمتی به تمرین برویم؛ آن موقع مسؤولان کلوب حرف هایی زدند که پایه و اساس درستی نداشت ولی متاسفانه معامله ای این وسط صورت گرفت که می درخواست کردند مهدی رحمتی سر تمرین نباشد تا چند بازی را ادامه دهند؛ در آن مقطع بیانات آقای ملکی، عضو هیأت مدیره کلوب استقلال کاملا درست بود.

کاپیتان سابق استقلال یادآور شد: آقای منصوریان نمی درخواست کردند رحمتی در تیم باشد و آقای افتخاری نیز علاقه مند به حضور جباری در تیم نبود.

جباری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تا به امروز کلوب استقلال علت کنار گذاشتنش را گفته یا خیر، گفت: اینکه من را تا به امروز کنار گذاشتند و دلیلی نگفتند، اتفاق عجیب و فاجعه ای جهت فوتبال ما هست؛ بعد از آن مطالبی گفتند که خودم به تمرین نروم؛ آقای وثوق احمدی، رییس کمیته تعیین وضیعت فدراسیون راجع به پرونده من از کلوب توضیح خواست که آنها نامه هایی زدند که عجیب بود؛ هر لحظه یک حرفی زدند و در ادامه بدون اینکه مدرکی داشته باشند قراردادم را یک طرفه فسخ کردند.

او با اشاره به اینکه من در جلسه ای از شرایط کلوب استقلال انتقاد کردم، افزود: ما با چهار نفر از بزرگترهای تیم جلسه داشتیم؛ از مسؤولان خواستیم امکانات خیلی راحت مثل یخ ساز داشته باشیم؛ جهت مثال یک بار ماساژور تیم یک یخ قهوه ای به من داد که گفتم آیا اینطور است و او گفت چون یخ ها را با آجر خورد می کنیم!؛ از طرف دیگر تهیه روغن ماساژورها مسئله بود چون خودشان تهیه می کردند.

جباری ادامه داد: ما گفتیم یکی، دو ماه وقت می دهیم این امکانات را تهیه کنید که انجام ندادند؛ در اردوی ارمنستان بازیکنان هیچ پول تو جیبی نداشتند که هنگامی که مرخصی می دادند خرج کنند؛ یک بار به علت پول ندادن، در کمپ ارمنستان درب رستوران هتل را بستند و بازیکنان روی هم پول گذاشتند و غذا تهیه کردیم.

هافبک سابق استقلال یادآور شد: از روزی که پایم را در کلوب استقلال گذاشتم، این پرسشها بود؛ آن وقت آقای منصوریان که حرفه ای تر از بقیه بود با کلمن یخ ریکاوری بعد از تمرین را انجام می داد و ما هم در منزل دوش می گرفتیم؛ واقعا با این شرایط که هنوز هم ادامه دارد، در آینده ای نزدیک یا دور کلوب استقلال به کجا می رسد؟

او با بیان اینکه نخستین امکانات جهت یک تیم زمین تمرین هست، گفت: من در جلسه ای که داشتیم گفتم آقای افتخاری چطور این امکانات راحت را نداریم؟ از دستشویی و حمامی که در محل تمرین هست، خودتان میتوانید استفاده کنید؟

جباری اضافه کرد: با امکاناتی که داشتیم، از جوانان تیم خجالت می کشیدم؛ این جوانان با آرزو به استقلال آمده اند ولی متاسفانه کلوب استقلال با این همه اسم، طرفدار که همه چیز جهت استقلال هست، این امکانات را دارد؛ آقای افتخاری و مدیران مثل ایشان که سرپوش و مرهم موقتی روی این اتفاقات می گذارند و اسپانسر پولی را به بازیکنان می دهد.

هافبک سابق استقلال تاکید کرد: خطابم به وزیر ورزش است که کلوب استقلال را اداره می کند؛ ایرادهایی که با آقای افتخاری در میان گذاشتم، وجود دارد؛ اعتقاد دارم تیم دولتی باید همه چیز داشته باشد؛ کلوب استقلال هنگامی که تماشاگر دارد، باید همه چیز داشته باشد؛ ما هوادارا داریم ولی چیزی نداریم.

جباری با بیان اینکه کلوب نمی توانست من را از تمرینات محروم کند، شما(فردوسی پور) نمی دانید آن لحن که با آقای افتخاری داشتم خوب بوده یا نه؛ ما باید پرسشها را اول از همه به مدیر کلوب بگوییم، نه شخص دیگری؛ در ادامه واکنش‌ها ایشان که با من کرد، نشان داد کارم اشتباه نبوده چون رفتارشان با یک بازیکن درست نبوده است.

او در خصوص تصمیم کمیته تعیین اوضاع در پرونده او و استقلال گفت: آقای وثوق احمدی که فرد مثبت و موثری هستند، حداقل این وقت را به من دادند جلسه ای با ایشان داشته باشم تا حرف هایم را بگویم؛ فکر می کنم عالی ترین تصمیم را بگیرند و به نظرم کلوب استقلال وقت را در این پرونده خرید ولی به زودی رای در این باره اعلام می شود.

هافبک پیشین استقلال تصریح کرد: کلوب هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده ولی با وجود درخواست من در رسانه ها جهت عنوان کردن علت عدم اجازه به بنده جهت عدم حضور در تمرین، این را نگفتند.

جباری یادآور شد: عملکرد بازیکن را سرمربی تیم می تواند تشخیص دهد؛ از عملکردم مطمئن بودم ولی اگر می درخواست کردند این کار را کنند کلوب باید بگوید دلیلش چیست؟ یک بار عنوان کردند آزمون پزشکی، یک بار عنوان آقای شفر(که خبر نداشتند) من را نخواسته و از این قبیل صحبت ها کردند؛ حتی آقای شفر تعجب کرد که ایشان را مسؤول کنار گذاشتن من کردند؛ از طرف کلوب به من گفتند ایشان(شفر) روز اول گفته مهدی رحمتی می تواند به تیم برگردد ولی ایشان(جباری) نمی تواند تمرین کند.

او در خصوص مصدوم بودن یا نبودنش قبل از فصل گفت: هنگامی که از طرف ایفمارک اجازه بازی ها را می دهند، مطمئنا مثل سایر بازیکنان آزمون پزشکی را پشت سر گذاشتیم؛ یادم می آید با مهدی قائدی پیش دکتر راضی رفتیم و تایید پزشکی گرفتیم؛ حداقل کلوب عنوان می کرد عنوان چیست ولی به علت حرکتشان را نمی گویند.

جباری تاکید کرد: پای بنده دچار ایرادهایی است ولی اینطور نیست که نتوانم بازی کنم؛ عمل های جراحی جهت من سخت بوده و 100 درصد آماده نیستم، ولی کلوب خودش می گفت جباری فقط حضور داشته باشد، کافی است.

او در انتقاد دوباره به امکانات استقلال گفت: قبل از رفتنم از ایران، به شرایط زمین تمرینی کشور عزیزمان ایران معترض بودم ولی هنگامی که برگشتم هم گفتم؛ کلوب استقلال بعد از این همه سال آیا زمین تمرین ندارد؟؛ هنوز هم زمین ها را اجاره می کنند؛ تمام تیم های دنیا کمپ تمرینی دارند ولی ما هنوز جهت تیم بزرگسالان زمین تمرین اختصاصی نداریم.

هافبک سابق استقلال اضافه کرد: خوابگاه کلوب استقلال خیلی بد بود و همان موقع آقای حسین حسینی که در آنجا بود، توانایی حضور در دروازه استقلال را داشت، ولی هنگامی که یک بازیکن از صبح فقط یک تخم مرغ می خورد و به تمرین می آید، چه توقعی می رود؟؛ خود ما بازیکنان تلاش کردیم این امکانات را بهتر کنیم؛ الان منِ مجتبی جباری شاید بتوانیم راجع به اجحافی که در حقم شده است صحبت کنم؛ اصلا آیا باید بگوییم اوضاع کلوب پرسپولیس هم همین است؟ یک بازیکنی که به عنوان استعداد هست، کجا را باید جهت تمرین او معرفی کنیم؟ با وجود امکانات فعلی ایران، باز هم بازیکنان با استعدادی رشد می کنند ولی نباید اینطور باشد.

کاپیتان سابق استقلال با بیان اینکه تلاش می کنم مدیر شوم، گفت: تلاش خواهم کرد آکادمی ام را با دوستانم به آخر برسانم؛ کار بزرگی است که فکر می کنم لذت زیادی هم در انتها خواهد داشت که چند جوان و فرزند را فضا بدهید؛ در نهایت اگر هم فوتبالیست خوبی نشوند، در زندگی موفق خواهند شد.

جباری راجع به شایعاتی که اطراف قائدی در اینترنت مطرح می شود، عنوان کرد: یک مقدار در اینترنت بی احترامی ای که می شود را باید کنترل کنیم چون از اخلاق خارج شدیم؛ اگر قصد کمک به قائدی داریم، نباید به این روش عمل کنیم؛ نمی دانم آیا رسانه های ما با افرادی که در این راه ناموفق بودند و حتی در زندان هستند، تماس می گیرند و تیتر یک روزنامه ها می کنند که به عنوان نمونه «قائدی مثل من نشو!» که این کار اصلا روش درستی نیست؛ این بدترین مسیر است که از حواشی راجع به قائدی می گویند؛ قائدی شبیه خیلی از این آدم ها نیست.

او در حمایت از مسعود شجاعی گفت: ایشان تلاش داشته شرایط خود را قبل از آن مسابقه به مسؤولان بگوید؛ اگر فدراسیون و مسؤولان ما می خواهند همچین کارهایی کنند باید عواقبش را در نظر بگیرند؛ بدانند شجاعی چه ضرری می کند و کلوب چه مجازاتی جهت او در نظر می گیرد؛ بنده می دانم مسوولان در دسترس شجاعی نبودند؛ در این شرایط باید از بازیکن حمایت شود؛ شجاعی به مسؤولان فدراسیون زنگ زده ولی هیچ مسؤولی پاسخش را نداده هست؛ امیدوارم حق مسعود ضایع نشود و در جام جهانی باشد چون در عالی ترین فرم قرار دارد.

شماره هشت سابق استقلال اطراف عدم حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه ها نیز صحبت کرد و با اشاره به بیت شعر «هفت شهر علاقه را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم» گفت: مسلمانان و غیر مسلمانان این عنوان را حل کردند ولی در کشور ما هنوز این مسئله وجود دارد.

* پدیده 0 تراکتورسازی 3

نکات بازی

405 دقیقه گل نزدن پدیده، بدترین آمار گل نزدن پیاپی.

تیم های مشهدی بدون پیروزی در ورزشگاه امام رضا.

نخستین شکست با اختلاف سه گل پدیده در این فصل.

– کنفرانس مربیان

ساغلام: در بازی قبل، در داشتن موقعیت های حمله بد بودیم ولی امروز خوب کار کردیم؛ با دو گل احسان پهلوان برد شیرینی به دست آوردی.

محمدرضا مهاجری: در روزی که به رغم همه پرسشها در نیمه اول بهتر بودیم، باختیم؛ از دقیقه 12-10 بازی را کنترل کردیم؛ یکی، دو موقعیت مناسب داشتیم که بهره نبردیم؛ در دقیقه 15 مسابقه دروازه بان آنها به شدت روی سعید صادقی آمد که باید اخراج می شد ولی بازیکن ما با دو کارت زرد اخراج می شود که نشانه تبعیض است.

ترین های هفته بیست و دوم لیگ برتر

– حرکات تکنیکی: حسین زامهران، فرشاد سالاروند، فرید بهزادی کریمی، فرشاد احمدزاده، وحید نامداری، حسن جعفری، شهرام گودرزی، سلمان بحرانی، علی قلی زاده، پوریا آریاکیا، مهدی زبیدی و روزبه چشمی.

– تیرک دروازه: مرتضی تبریزی(مقابل استقلال تهران)

– کار تیمی: تراکتورسازی(برابر پدیده)

– موقعیت از دست رفته: علی علیپور(مقابل سپاهان)

– پاس گل: مهدی مهدی پور(برابر پدیده)

– مهار: وحید شیخ ویسی(مقابل سپیدرود)

– گل: مهدی مهدی پور(برابر پدیده)

* پرسپولیس 2 سپاهان 0

نکات بازی

صدمین بازی سید جلال حسینی جهت پرسپولیس.

پرسپولیس در 6 تقابل اخیر با سپاهان در هر بازی حداقل 2 گل زده است.

سپاهان جهت نخستین بار در تاریخ لیگ برتر به طور متوالی چهار شکست پیاپی را تجربه کرد.

نخستین کلین شیتِ پرسپولیسِ برانکو برابر سپاهان.

سپاهان بدون پیروزی در خارج از اصفهان.

ابراهیم زاده در 12 تقابل اخیر برابر پرسپولیس برنده نشده است.

ابراهیم زاده، سی اُمین مربی لیگ برتری که برابر برانکو شکست خورد.

– کنفرانس مربیان

برانکو ایوانکوویچ: استحقاق این برد را داشتیم؛ می توانست با گل های بیشتری این مسابقه تمام شود و این اتفاق در نیمه اول حتی رخ بدهد.

منصور ابراهیم زاده: بازیکنانی که داشتیم در کنار جوانان، در دقایق زیادی از مسابقه خوب کار کردند ولی جهت آینده باید بهتر بازی کنیم.

* سپیدرود 1 استقلال خوزستان 1

نکات بازی

سومین پنالتی ای وحید شیخ ویسی در لیگ و جام حذفی مهار کرد.

استقلال خوزستان، تنها تیمی که از روی نقطه پنالتی گل نزده بود، موفق به این کار شد.

استقلال خوزستان بدون پیروزی خارج از خانه.

– کنفرانس مربیان

علی کریمی: جهت ما این نتیجه حکم شکست را دارد چون استقلال خوزستان یکی از رقبای ما در پایین جدول هست؛ اگر برنده می شدیم شرایطمان خیلی تفاوت می کرد.

عبدالله ویسی: بازی خوبی بود که می توانست هر دو تیم برنده باشند ولی این دیدار مساوی شد؛ در کل از این نتیجه رضایت ندارم.

* بیانات علی کریمی، سرمربی سپیدرود علیه برنامه نود، مهدی تاج و کمیته داوران در نشست خبری بعد از دیدار با سپیدرود به طور کامل پخش شد.

کارشناسی داوری

– سپیدرود و استقلال خوزستان

اعلام پنالتی به سود سپیدرود درست بود چون بازیکن استقلال خوزستان در محاسباتش جهت زدن توپ اشتباه کرد و توپ به دست او برخورد کرد.

بازیکن استقلال خوزستان روی کعبی اشتباه کرد ولی این صحنه اخطار نداشت.

در وقت گل سپیدرود، بازیکن این تیم دروازه بان استقلال خوزستان را نگه می دارد و باید اشتباه اعلام می شد.

قبل از اخراج بازیکن سپیدرود، باید خطای پنالتی دروازه بان این تیم گرفته می شد، ولی کارت قرمز به مدافع سپیدرود درست بود.

ماهینی، مدافع استقلال خوزستان با سینه توپ را متوقف کرد و خطای هند پنالتی نداشت که تصمیم داور درست بود.

– پدیده و تراکتورسازی

آلمیدا، دروازه بان تراکتور خطایی مرتکب نشد ولی نحوه تکل او اخطار و یک اشتباه داشت که اعلام نشد.

خطای مرادمند و کارت زرد به او درست بود.

مدافع تراکتور پشت پای چپ محمد قاضی را زد و باید یک پنالتی به سود پدیده گرفته می شد.

– پرسپولیس و سپاهان

مدافع پرسپولیس خطایی روی مهاجم سپاهان مرتکب نشد.

یزدانی روی علیپور مرتکب خطای پنالتی نشد ولی داور باید قبل از زدن کرنر، به مدافع سپاهان تذکر می داد.

ساسان انصاری ابتدا روی بیرانوند اشتباه انجام داد ولی بعد از آن، دروازه بان پرسپولیس این کار را کرد؛ ضمن اینکه باید به علت اعتراض مهاجم سپاهان کارت زرد می گرفت.

احمدزاده روی آقایی اشتباه کرد که داور باید بازیکن پرسپولیس را اخراج می کرد.

* ذوب آهن 2 استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران 1

نکات بازی

صدمین بازی امید ابراهیمی جهت استقلال.

نخستین گل فصل استقلال با ضربه سر.

استقلال با دادن 7 پنالتی، رکورددار در این زمینه است.

ذوب آهن با زدن 10 گل در 15 دقیقه پایانی، رکورددار در لیگ.

استقلال بدون پیروزی در غیاب جپاروف در ترکیب اصلی.

ششمین پیروزی پیاپی ذوب آهن.

شکست استقلال بعد از 11 هفته.

ذوب آهن عالی ترین تیم نیم فصل دوم.

– کنفرانس مربیان

وینفرد شفر: 90 دقیقه جنگیدیم؛ بازی راحتی نبود و ذوب آهن روی به بازی بلند آورده بود؛ اوت های 40 متری انداختند؛ داوری ممکن است روز خوب یا بد داشته باشد ولی روز خوب ایشان نبود.

امیر قلعه نویی: موقعیت های زیادی داشتیم ولی خوشحال هستم به تیم مد نظرم نزدیک می شویم؛ در نیم فصل اول مسائلی ما را اذیت کرد و نیمکتمان خالی بود ولی الان نفرات ذخیره طوری شده است که احساس قدرت می کنم.

* آنالیزی از عملکرد تیم استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران در دیدار با ذوب آهن پخش شد.

کارشناسی داوری ذوب آهن و استقلال

سانتر وریا غفوری تبدیل به گل نشد و از روی خط برگشت داده شد.

دروازه بان ذوب آهن جهت گرفتن توپ بیرون آمد و خطایی روی قربانی نداشت.

اعلام خطای پنالتی جهت ذوب آهن درست بود ولی مجید حسینی در این صحنه باید اخراج می شد.

حدادی فر روی چشمی اشتباه کرد ولی داور این تصمیم را نگرفت؛ ضمن اینکه هافبک ذوب استحقاق کارت زرد داشت.

محمدزاده روی چشمی مرتکب اشتباه شد.

قبل از گل دوم ذوب آهن، مدافع این تیم پای فرشید اسماعیلی را زد و باید خطای پشت محوطه گرفته می شد.

* فولاد خوزستان 1 صنعت نفت آبادان 1

نکات بازی

نخستین امتیاز خارج از منزل صنعت نفت در نیم فصل دوم.

از هفت بازی اخیر فولاد پنج مسابقه با تساوی یک بر یک به آخر رسیده است.

فولاد 15 هفته شکست ناپذیر.

– کنفرانس مربیان

سید سیروس پورموسوی: تیم برتر میدان بودیم ولی با بی دقتی موقعیت ها را هدر دادیم ولی خوشبختانه به گل رسیدیم؛ در نیمه دوم بازیکنان با تمام توان کار کردند که جای تقدیر دارد.

فراز کمالوند: 11 پنالتی از اول فصل جهت ما پنالتی نگرفتند؛ حرفم بزنیم به کمیته انضباطی دعوت می کنند.

* پارس جنوبی جم 0 سایپا 0

نکات بازی

پارس جنوبی رکورددار تساوی در لیگ هفدهم.

تارتار بدون پیروزی در نیم فصل دوم.

پارس جنوبی یک برد در 11 هفته اخیر.

– کنفرانس مربیان

مهدی تارتار: این امتیاز به درد هیچ یک از دو تیم نخورد چون به اهدافمان نرسیدیم.

علی دایی: با آشنایی خوب از تیم پارس جنوبی، انتظار تساوی نداشتیم و به دنبال پیروزی بودیم که قسمت نشد.

* نفت پایتخت کشور عزیزمان ایران 1 پیکان 1

نکات بازی

پیکان 10 بازی بدون برد.

نفتِ هومن افاضلی بدون باخت.

– کنفرانس مربیان

مجید جلالی: بازی های متعددیی را به همین خوبی با قدرت کار می کنیم؛ فرزند های ما با وجودشان بازی می کنند و شاید اشکال از من است که تا این اندازه برد می خواهم.

هومن افاضلی: بسیار مسابقه مشکل بود چون این هفته شرایط تمرینی خوبی نداشتیم؛ از نظم تیمی امروز راضی نیستم چون پتانسیل بیشتری داریم.

* گسترش فولاد 0 سیاه جامگان 0

نکات بازی

چهار تساوی پیاپی گسترش فولاد.

سیاه جامگان یک گل زده در 4 بازی.

– کنفرانس مربیان

فیروز کریمی: تیمی که در حال افتادن هست، با تمام توان به زمین می آید؛ ان شاالله از هفته های بعد بهتر کار می کنیم.

رضا عنایتی: نمایش بسیار خوبی در مسابقه امروز داشتیم؛ گسترش حتی یک موقعیت روی دروازه ما نداشت؛ ان شاالله خدا یاری کند روی بد فوتبال از تیم ما برود.

کارشناسی داوری

– فولاد خوزستان و صنعت نفت آبادان

کارت زرد دوم به مرتضی اسدی قطعا درست بود چون برابر موقعیت خوب فولاد را گرفت.

قبل از اعلام پنالتی به سود فولاد، زهیوی روی باتیستا اشتباه کرد.

توپ به دست مدافع صنعت نفت برخورد کرد و پنالتی به سود فولاد درست بود.

– پارس جنوبی و سایپا

دانشگر با دست روی دشتی اشتباه کرد و باید به سود پارس جنوبی پنالتی اعلام می شد.

– نفت پایتخت کشور عزیزمان ایران و پیکان

کمک داور کار خوبی در اعلام کردن پنالتی به داور مسابقه داشت.

مدافع پیکان روی شماره 20 نفت مرتکب خطای پنالتی شد که داور این تصمیم را نداشت.

مدافع نفت روی مهاجم پیکان اشتباه کرد و پنالتی درست بود ولی باید به او کارت قرمز داده می شد.

مدافع نفت با دست چپ روی مهاجم پیکان اشتباه کرد ولی داور این بار به اشتباه پنالتی نگرفت.

– گسترش فولاد و سیاه جامگان

تیموریان به علت عدم کنترل خود و ضربه با کف استوک به بازیکن سیاه جامگان باید کارت قرمز می گرفت که داور به اشتباه کارت نشان نداد.

نتیجه نظرسنجی

بیش از یک میلیون و 466 هزار نفر در نظرسنجی این هفته برنامه نود شرکت کردند که حدود 90 درصد اعتقاد داشتند دراسیون فوتبال جهت برطرف مسئله میزبانی نمایندگان کشور عزیزمان ایران از تیم های عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد مناسبی نداشته است.

برنامه نود این هفته ساعت 03:34 بامداد روز سه شنبه، هفدهم بهمن ماه خاتمه یافت.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | بازیکن | استقلال | استقلال | بازیکنان | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs