آزمايشگاه سرمربی رونالدو رونالدو جام جهانی

آزمايشگاه: سرمربی رونالدو رونالدو جام جهانی کریستیانو جام جهانی سرمربی تیم رئال مادرید سرمربی تیم ملی فوتبال

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی از بین بردن ۳۴ میلیون یارانه‌بگیر تائید شد

با وجود این‌که بعضی مدیران ارشد دولت احتمال از بین بردن ۳۰ میلیونی یارانه‌بگیران را با توجه به منابعی که در لایحه بودجه سال آینده تعیین شده است تایید نکردند، ول

از بین بردن ۳۴ میلیون یارانه‌بگیر تائید شد

از بین بردن ۳۴ میلیون یارانه بگیر تائید شد

عبارات مهم : منابع

با وجود این که بعضی مدیران ارشد دولت احتمال از بین بردن ۳۰ میلیونی یارانه بگیران را با توجه به منابعی که در لایحه بودجه سال آینده تعیین شده است تایید نکردند، ولی اذعان پایگاه اطلاع رسانی دولت این عنوان را تایید می کند. بر این اساس حدود ۳۴ میلیون نفر از جمع یارانه بگیران از بین بردن شده است و مابقی که حدود ۴۲ میلیون نفر هستند باقی خواهند ماند.

به گزارش ایسنا، تبصره هدفمندی یارانه به طور حتم یکی از پر بحث ترین تبصره های لایحه بودجه سال آینده هست. به هرحال تعیین منابع موجود در آن و عوض کردن رویه ای که در تدوین آن وجود داشت با سوالات و شبهاتی همراه شده است هست. منابع ناشی از اصلاح قیمت های حامل های انرژی که به شرکت هدفمندی می رود، ۳۷ هزار میلیارد تومان تعیین شده است که نشان از کم کردن ۱۰ هزار میلیاردی نسبت به امسال است.

از بین بردن ۳۴ میلیون یارانه‌بگیر تائید شد

از این رقم ۲۳ هزار میلیارد تومان جهت پرداخت یارانه های نقدی تعیین شده است است که نسبت به امسال و دوره های قبل به طور قابل توجهی کم کردن دارد آیا که در حال حاضر جهت حدود ۷۷ میلیون نفر رقمی نزدیک به ۴۲ هزارمیلیارد تومان پرداخت نقدی در سال انجام می شود. اگر قرار باشد دولت به تبصره ای که در لایحه بودجه سال آینده قرار داده عمل کند باید تا نیمی از یارانه بگیران فعلی و حدود ۳۰ میلیون نفر از آنها را به طور یکجا از بین بردن کند در غیر این صورت باز هم در جریان قبلی قرار داشته و منابع آن پاسخگوی هزینه های موجود نیست.

در حالی تعداد از بین بردن ۳۰ میلیون نفری و اعلام آن در رسانه ها بعد از ارائه لایحه بودجه حاشیه ساز شد و نوبخت-رئیس شرکت برنامه و بودجه- در برابر تایید این تعداد مقاومت کرد و رویکرد خود را به سمت پرداخت یارانه به نیازمندان برد تا این که بخواهد اعلام کند با منابع موجود باید حدود ۳۰ میلیون نفر یارانه بگیر از بین بردن شود، ولی آنچه که امروز پایگاه اطلاع رسانی دولت منتشر کرده مهر تاییدی بر آینده نگری از بین بردن شدگان از یارانه نقدی است.

با وجود این‌که بعضی مدیران ارشد دولت احتمال از بین بردن ۳۰ میلیونی یارانه‌بگیران را با توجه به منابعی که در لایحه بودجه سال آینده تعیین شده است تایید نکردند، ول

بنابر توضیحاتی که از سوی دولت اعلام شده است است بر اساس لایحه بودجه ۱۳۹۷ برآوردها نشان می دهد منبع حاصل از از بین بردن غیرنیازمندان از یارانه در سال آینده ۱۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است و در این حالت حدود ۳۴ میلیون نفر از دریافت یارانه از بین بردن و مابقی که حدود ۴۲ میلیون نفر هستند باقی می مانند. با این توضیح که منابع حاصل از از بین بردن یارانه نقدی ثروتمندان قرار است به فقرا و بهداشت عمومی تخصیص داده شده است پیدا کند. این در حالی است که در حال حاضر طرح تحول سلامت به عنوان مهمترین طرح اجتماعی و رفاهی دولت با پرسشها کمبود منابع رو به رو است و بر این اساس برنامه ریزی شده است تا منابع حاصل، صرف بهداشت و سلامت مردم شود.

با این حال اخیرا نمایندگان نسبت به موج از بین بردن ۳۰ میلیونی انتقاداتی داشته اند و مدیر شرکت برنامه و بودجه احتمال بازبینی را مطرح کرده است.

از بین بردن ۳۴ میلیون یارانه‌بگیر تائید شد

واژه های کلیدی: منابع | میلیون | یارانه | میلیونی | سال آینده | لایحه بودجه | یارانه بگیر | یارانه نقدی | دریافت یارانه | پرداخت یارانه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs